TEMSİLCİLİKLER

Newtek""

“X200 İle Her Türlü Etkinlikte Çekim Yapmak Mümkün”

Canliyayin.com ekibinde Teknik Müdür olarak görev yapan Serdar Kuru bize kullanmakta olduğu Sony PXW X200 kamera ile ilgili görüşlerini aktardı.

SONY DSC
X200 Kamerayı Neden Tercih Ettik?
X200 sınıfındaki diğer kameralara göre daha büyük sensöre sahip olması, 422 renk örneklemesi yapabilmesi ve kullandığı 112Mbit yüksek kaliteli kayıt formatı ile rakipsiz bir kamera.”

“Sony firması X200 modelinin gövdesini prodüksiyonlarda kullanım kolaylığı olması açısından daha ufak tasarlamış ancak omuz tipi üst seviye aktüel modellerin özelliklerine sahip bir model üretmiş. Örneğin Sony’nin yeni nesil aktüel kamerası PXW-X320 ile aynı özelliklere sahip olduğunu söyleyebilirim. İkisi de sensör olarak 1/2 inç 3 CMOS sensöre sahip. X200’ün 1/2 inçe 3 CMOS sensöre sahip olması sayesinde diğer kameralarda yaşanan noice sorunu bu kamerada yaşanmıyor. Bu kameranın en avantajlı özelliklerinden biri budur. Üzerinde FUJINON Lens bulunmasından dolayı kullanıcıya çok esnek bir kullanım alanı sunuyor. Analog bir lense sahip ve mekanik olarak manuel bir kullanım sağlıyor, bu kullanıcı açısından çok önemli. “

Devamı

Comments are closed.